Wizyta profesora Seiichiro Katsury z Uniwersytetu Keio w Japonii

Data: 16.06.2023

Prof. Seiichiro Katsura Prof. Seiichiro Katsura z Uniwersytetu Keio w Yokohamie, Tokio, odwiedził naszą Katedrę w dniach 16-21. czerwca 2023 r. Wcześniej, na początku marca, nasi pracownicy, prof. Krzysztof Szabat i dr Karol Wróbel gościli u Profesora Katsury w Japonii. Profesor jest światowym specjalistą w zakresie robotyki i mechatroniki, prowadzi własne laboratorium badawcze, pełni funkcje zastępcy redaktora m.in. czasopism IEEE Transactions on Industrial Electronics oraz IEEE Journal of Emerging and Selected Topics in Industrial Electronics. Profesor przygotował ponad 600 publikacji naukowych.

19. czerwca o godz. 11:15, w sali 312, bud. A-5 odbył się wykład prof. Katsury pt. „Motion Control for Smart Manufacturing”. Spotkanie zgromadziło dużą liczbę studentów, doktorantów i pracowników z różnych wydziałów Politechniki.

Wizyta prof. Seiichiro Katsury obfitowała w szereg dyskusji, w tym omówienie planów badawczych czy też planów wymiany pracowniczej (planowanych staży naszych pracowników w Uniwersytecie Keio) oraz prezentację laboratoriów Katedry. Profesor miał również okazję zwiedzić Wrocław, w tym Ostrów Tumski, Halę Stulecia i Rynek.

Wykład prof. Seiichiro Katsury Wykład prof. Seiichiro Katsury Wykład prof. Seiichiro Katsury Prof. Seiichiro Katsura we Wrocławiu