Spotkanie przemysłu z uczelniami technicznymi - nasi doktoranci z wystąpieniami na konferencji ENPP

Data: 02.06.2023

Za nami V edycja konferencji Energooszczędne Napędy Przekształtnikowe w Przemyśle (ENPP), która odbyła się w Sulisławiu w dniach 31.05-02.06.2023 r. Konferencja stanowiła punkt spotkania praktyków z przemysłu ze specjalistami z uniwersytetów technicznych. Dzięki licznym dyskusjom ustalono obecne potrzeby zakładów przemysłowych i wskazano kierunek, w którym powinny być prowadzone badania naukowe. W wydarzeniu udział wzięli m.in. profesorowie naszej Katedry, delegaci z Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej oraz reprezentanci firm Danfoss Poland, JaDan, KGHM Polska Miedź S.A., PGE GiEK Elektrownia Opole i INOVA Centrum Innowacji Technicznej. Drugiego dnia w trakcie sesji posterowej swoje wyniki badań zaprezentowali również doktoranci naszej Katedry. Była to doskonała okazja do przedstawienia obecnych trendów badawczych zakładom przemysłowym. Wystawione zostały następujące prace:

• Mgr inż. Michał Adamczyk, prof. dr hab. inż. Teresa Orłowska-Kowalska „Sterowany wektorowo napęd indukcyjny tolerujący uszkodzenia czujników prądu stojana dla zastosowań w pojazdach elektrycznych”.
  • Mgr inż. Krystian Teler, prof. dr hab. inż. Teresa Orłowska-Kowalska „Neuronowy klasyfikator rodzajów uszkodzeń czujników prądu stojana w polowo-zorientowanej strukturze sterowania silnikiem indukcyjnym”.
  • Dr hab. inż. Mateusz Dybkowski, mgr inż. Piotr Majdański „Praktyczna implementacja modelu napięciowego do estymacji strumienia stojana silnika indukcyjnego”.
  • Mgr inż. Radosław Stanisławski, inż. Grzegorz Kaczmarczyk, dr hab. inż. Marcin Kamiński „Realizacja równoległych obliczeń neuronowych w sterowniku przemysłowym”.
  • Mgr inż. Mateusz Malarczyk, dr inż. Jarosław Szrek, dr hab. inż. Marcin Kamiński „Implementacja algorytmu meta-heurystycznego w syntezie geometrycznej mechanizmu kończyny robota kołowo-kroczącego”.
  • Mgr inż. Amanuel Haftu Kahsay, dr inż. Paweł Regulski, dr inż. Piotr Derugo „Artificial intelligence techniques to track the maximum power point of a photovoltaic system”.

Gratulujemy udanych wystąpień i życzymy dalszych sukcesów badawczych naszym pracownikom!

[RS]