Polak Węgier dwa bratanki do..... energoelektroniki i napędów

Data: 05.02.2024

W dniach 05-09.02.2024 r. przedstawiciele naszej Katedry Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych, dr hab. inż. Grzegorz Tarchała oraz doktor Karol Wróbel i doktor Piotr Derugo, w ramach programu ERASMUS+ odwiedzili Uniwersytet Techniczny w Gyor (Węgry).

Podczas wizyty spotkaliśmy również naszych kolegów z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach (Słowacja), a mianowicie profesora Karola Kyslana i doktora Marka Pastora.

Podobnie jak podczas zeszłorocznej wizyty na Słowacji, tak i w tym roku dydaktyka oraz wizyty w laboratoriach stanowiły jeden z istotnych aspektów wyjazdu. W trakcie wielu godzin spotkań, rozmawialiśmy o przyszłej współpracy, zarówno na gruncie naukowym jak i dydaktycznym.

Wieczorami poznawaliśmy kuchnię i kulturę węgierską, w tym tę część którą zachwyca się sam Pan Robert Makłowicz, czyli tradycyjnym węgierskim langoszem.

Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie rozwijać się nadal i zaowocuje wspólnym projektem. Tymczasem bardzo dziękujemy naszemu gospodarzowi - Horváth Krisztián.

[PD, KW, GT]