Wykład przedstawicieli Mitsubishi Electric w Katedrze K37

Data: 23.04.2024

W dniu 23 kwietnia 2024 o godz. 13:15 w Katedrze K37 odbył się wykład przedstawicieli firmy Mitsubishi Electric z siedzibą we Wrocławiu, pt. „Praktyczne zastosowanie peryferii w robotach przemysłowych Mitsubishi Electric”. Prelegentami wykładu byli absolwenci kierunku Automatyka Przemysłowa naszej Politechniki, w osobach Panów Remigiusza Holisza oraz Jakuba Janeczka.

Wykład dotyczył zastosowania oraz integracji układów peryferyjnych, takich jak: układy pneumatyczne, wizyjne, chwytaki i inne. Przedstawiono również zrealizowane aplikacje robotyczne na przykładzie aplikacji firmy Mitsubishi Electric.

W wykładzie wzięło udział wielu studentów naszej Uczelni, a niewątpliwą jego atrakcją była możliwość zapoznania się z robotem współpracującym (ang. cobot) Assista.