Unite! Student Festival w Lizbonie

Data: 01.07.2023

img-20230629_300.jpg W dniach 29.06-01.07.2023 odbył się Unite! Student Festival w Lizbonie. Było to pierwsze wydarzenie, podczas którego studenci i studentki z dziewięciu uczelni należących do sojuszu Unite! mogli wspólnie pracować nad ideą uniwersytetu przyszłości. Wśród reprezentantów naszej uczelni znalazła się też studentka Wydziału Elektrycznego i pracownik naszej Katedry - Oliwia Frankiewicz.

Wyjazd ten miał pomóc zbudować międzynarodową społeczność studencką oraz zwiększyć jej zaangażowanie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali sześć tematów, nad którymi pracowali uczestnicy identyfikując problemy oraz opracowując rozwiązania, które musieli też zaprezentować ostatniego dnia festiwalu.

Nasza reprezentantka wybrała temat inkluzji, różnorodności i wellbeingu studentów, w ramach którego wraz z grupą opracowali pomysł systemu monitoringu zdrowia psychicznego studentów.

Więcej info: Startuje Unite! Student Festival. W Lizbonie będzie nasza reprezentacja
PWr w Lizbonie, czyli pierwszy Unite! Student Festival za nami

img-20230629-wa0009_750.jpg