Narodowe Centrum Nauki (NCN) przyznało finansowanie projektu badawczego w ramach konkursu PRELUDIUM 22 pracownikowi naszej Katedry.

Data: 17.06.2024

Dzięki dodatkowemu finansowaniu przyznanemu Narodowemu Centrum Nauki (NCN) przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pracownik naszej Katedry, Pan mgr inż. Mateusz Krzysztofiak otrzymał finansowanie na badania naukowe w ramach konkursu PRELUDIUM 22 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Opiekunem projektu jest dr hab. inż. Grzegorz Tarchała, prof. uczelni. Tytuł projektu to „Modelowanie i diagnostyka łożysk tocznych stosowanych w silnikach synchronicznych z magnesami trwałymi”. Otrzymane finansowanie umożliwi kierownikowi projektu sfinansowanie niezbędnej aparatury badawczej, w tym urządzeń obliczeniowych, ale także udział w konferencjach naukowych.

Więcej informacji: Wszystkie projekty z list rezerwowych z grantami od NCN.

Serdecznie gratulujemy, szczególnie, że tzw. współczynnik sukcesu to tylko 16,8% w konkursie PRELUDIUM!